V polovině března 2022 jsme upravili část prostor Dětského centra a ubytovali v nich ukrajinskou rodinu z Borodjanky, které jsme pomohli vyřídit vše potřebné pro život v Česku. Jedno jejich dítě začalo navštěvovat náš předškolní klub.

V dubnu 2022 jsme otevřeli odpolední předškolní klub pro 14 ukrajinských dětí. Klub funguje od pondělí do čtvrtka 3 hodiny denně. Vedou ho ukrajinské učitelky, ale pro děti je zajištěna také výuka češtiny. Na klubu probíhá biblické vyučování, příprava do školy a hry.

V květnu 2022 jsme otevřeli kurz češtiny pro Ukrajince. Kurz probíhá dvakrát týdně. V létě 2022 jsme nabídli navíc 2 intenzivní kurzy češtiny.

V červnu 2022 jsme ve spolupráci s organizací Dřevo olivové poslali na Ukrajinu do Dněpru plnou dodávku plen, sunaru a zdravotnického materiálu. Tyto věci jsme vybrali v církvích a koupili z darů.

V červenci 2022 jsme pomáhali s organizací tábora pro 65 ukrajinských dětí v Brně.

Úzce spolupracujeme s ukrajinským pastorem Igorem Demkovskym, který vede ukrajinský baptistický sbor v Brně. Podporujeme také ukrajinský sbor při brněnské Apoštolské církvi. Oběma sborům poskytujeme prostory, finance, materiální pomoc a zprostředkováváme kontakty.

Ukrajinský předškolák               

Díky laskavé podpoře Ministerstva vnitra realizujeme projekt Když je domov daleko.

Díky podpoře Nadace Terezy Maxové můžeme realizovat projekt Klíček 2 - předškolní klub pro ukrajinské děti. Děkujeme!

Nadace Terezy Maxové